wybierz

powiat / miasto

_____________________________Naszą działalność wspiera:
System Informacji Prawnej LEX
wydawnictwa Wolters Kluwer.

 
POWIAT IŁAWSKI - Punkt nr 1 AKTUALNOŚCI - 2019-06-18 09:39:47

Spotkanie edukacyjne


W dniu 17 czerwca 2019r. odbyło się spotkanie edukacyjne z dziećmi z IV klasy Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Kisielicach. Spotkanie poprowadziła radca prawny Monika Urbanek.


Na początku spotkania wyjaśniono dzieciom czym jest prawo oraz przybliżono instytucję sądu. Dzieci same wskazywały czym jest sąd, co się dzieje na rozprawach. Następnie wspólnie wskazywano przykłady różnych spraw w sądzie z zakresu prawa cywilnego, karnego i administracyjnego.

W dalszej części wyjaśniono na czym polega zawód radcy prawnego, czym różni się od adwokata, jakie trzeba zdobyć uprawnienia, aby móc reprezentować klientów w sądzie. Po czym dzieci wskazywały jakie osoby uczestniczą w procesie sądowym- sędzia, protokolant, prokurator, adwokat, radca prawny, świadkowie, oskarżony. Dzieci zgadywały w jakich strojach występują poszczególne osoby, jak się ten strój nazywa oraz jakie kolory żabotów mają: sędzia, prokurator oraz pełnomocnicy.

W trakcie spotkania pokazano dzieciom togę radcy prawnego. Uczestnicy mieli możliwość przymierzenia togi.Licznik odwiedzin: 687 805