POWIAT ŚWIECKI punkt nr 1
AKTUALNOŚCI
POWIAT ŚWIECKI punkt nr 1
PUNKTY
4

POWIAT ŚWIECKI - Punkt nr 1 AKTUALNOŚCI - 2019-03-18 11:15:08

Gdy komornik zapuka do Twych drzwi….


Gdy do drzwi dłużnika puka organ egzekucyjny, często jest już zbyt późno na odwołanie od zapadłego orzeczenia. Orzeczenie to jest już prawomocne (lub natychmiast wykonalne w przypadku alimentów, jednak tej kwestii nie będziemy tutaj poruszać) i zaopatrzone w klauzulę wykonalności. Tym samym stanowi podstawę do wszczęcia egzekucji.
POWIAT ŚWIECKI - Punkt nr 1 AKTUALNOŚCI - 2019-02-04 08:24:28

Uwaga ! Zmiana godzin


Szanowni Państwo! 

Informujemy, iż punkt nieodpłatnych porad prawnych w Lnianie w dniu 06 lutego 2019 r. (środa) będzie czynny w godzinach 8.00 - 12.00. 

Zapraszamy do korzystania z darmowych porad prawnych. 


POWIAT ŚWIECKI - Punkt nr 1 AKTUALNOŚCI - 2018-12-13 09:00:00

Uwaga ! Zmiana godzin


Szanowni Państwo ! 

Informujemy, że punkt nieodpłatnych porad prawnych w Jeżewie przy ul. Świeckiej 12 w dniu 24 grudnia 2018 r. będzie czynny do godziny 12.00. 

Z porad będzie można skorzystać:
- we wtorek 18 grudnia w godzinach od 10.00 do 15.00,
- w poniedziałek 24 grudnia w godzinach od 10.00 do 12.00. 


Zapraszamy do korzystania z darmowych porad. 
POWIAT ŚWIECKI - Punkt nr 1 AKTUALNOŚCI - 2018-09-03 13:52:40

Spotkanie z prawnikiem


W dniu 28 sierpnia 2018 roku zostało przeprowadzone spotkanie w ramach Biblioherbaciarni w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lnianie. Zjawili się głównie starsi mieszkańcy Gminy Lniano. Tematem spotkania było prawo spadkowe. Zajęcia poprowadził Pan Adrian Bednarski. Na zajęciach przedstawiono aspekty historyczne dziedziczenia na przestrzeni wczesnego średniowiecza (motywując to analizą porównawczą), kwestie dziedziczenia ustawowego i testamentowego oraz relewantne sprawy w postępowaniu nieprocesowym spadkowym. Nadmieniono również o interesujących audytorium zagadnieniach dziedziczenia gospodarstwa rolnego, notarialnego poświadczenia dziedziczenia oraz podziale majątku wspólnego.

Istotnym elementem była chwila do zadawania pytań, która zmieniła się w długą serię bardzo szczegółowych zapytań dotyczących powyższych aspektów. Po udzieleniu odpowiedzi, zaproszono indywidualnie wszystkich gości na skorzystanie z nieodpłatnych porad prawnych udzielanych w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej prowadzonej w powiecie świeckim.
POWIAT ŚWIECKI - Punkt nr 1 AKTUALNOŚCI - 2018-08-24 11:00:00

Spadki- jak otrzymać zachowek?


Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach- kto nie słyszał tego powiedzenia? Co raz częściej powyższe zdanie nie jest już tylko żartem wplatanym w dyskusje ze znajomymi. Zauważyliśmy pewne tendencje w społeczeństwie co do przekazywania swojego majątku po śmierci. Chcemy mieć pełną kontrolę nad rzeczami oraz nieruchomościami, które posiadamy. Chcemy mieć większy wpływ co się stanie z tym po naszej śmierci, bo przecież w końcu to jest nasza własność. Dlaczego akurat nasza najbliższa rodzina miałaby przejmować wszystko co zgromadziliśmy?

Aktualnie w prawie spadkowym wg ustawy to właśnie najbliższa rodzina dziedziczy w pierwszej kolejności. Jeśli chcemy mieć realny wpływ na to kto otrzyma spadek po nas, musimy spisać testament. W tym celu mamy kilka możliwości lecz najbardziej popularnym jest testament własnoręczny, który należy sporządzić osobiście, nie na komputerze. Można także skorzystać z usług notarialnych i przedstawić naszą ostatnią wolę w akcie notarialnym.POWIAT ŚWIECKI - Punkt nr 1 AKTUALNOŚCI - 2018-08-16 12:02:53

Zmiana godzin udzielania porad w Jeżewie


Informujemy Państwa, że Punkt Nieodpłatnych Porad Prawnych w Jeżewie został przełożony z dnia 20 sierpnia 2018 r. (poniedziałek) na dzień 21 sierpnia  (wtorek) w godzinach 7:15 - 15:15. 

POWIAT ŚWIECKI - Punkt nr 1 AKTUALNOŚCI - 2018-08-08 11:31:37

Zmiana godzin udzielania porad


Szanowni Państwo !

Informujemy, że Punkt Nieodpłatnych Porad Prawnych w Jeżewie został przełożony z dnia 13 sierpnia 2018 r. (poniedziałek) na dzień 14 sierpnia2018 r. (wtorek) w godzianch 7:15 - 15:15. 


Zapraszamy do korzystania z darmowych porad prawnych ! :)
POWIAT ŚWIECKI - Punkt nr 1 AKTUALNOŚCI - 2018-08-03 10:00:00

SPADEK Z ZAGRANICY


Aktualnie za granicą – tak w krajach Unii Europejskiej jak też poza nią np. w Kanadzie czy Stanach Zjednoczonych – przebywa, pracuje i dorabia się często znacznego majątku tysiące Polaków, po śmierci których dziedziczą często członkowie rodzin mieszkający w Polsce.

Zwykle w takiej sytuacji zasady dziedziczenia reguluje prawo obowiązujące w kraju, w którym zmarł spadkodawca. Najczęściej prawo spadkowe tego kraju nie jest znane spadkobiercom, najlepiej więc jest wynająć na miejscu prawnika (w wielu krajach polskiego lub mówiącego po polsku), który zna język oraz tamtejsze przepisy i będzie
w stanie w ich imieniu nadzorować postępowanie spadkowe w sądzie kraju, w którym zmarł spadkodawca.

Każdy obywatel polski ma również prawo zwrócić się o pomoc w sprawie spadkowej do polskiej placówki dyplomatycznej lub urzędu konsularnego. Konsulat (zwykle konsul ds. prawnych) poinformuje o zasadach dotyczących przejęcia spadku, może również wskazać polskie placówki adwokackie i notarialne, które pomogą podczas postępowania spadkowego.POWIAT ŚWIECKI - Punkt nr 1 AKTUALNOŚCI - 2018-07-11 10:00:00

5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć będąc w ciąży.


1)      Prawo ciężarnej do planu porodu i planu opieki przedporodowej
 
Masz prawo sporządzić plan porodu i plan opieki przedporodowej, w którym określisz swoje oczekiwania co do samego porodu. Plan ten sporządza się wraz z osobą, która prowadzi ciąże. Dokument powinien być dołączony do dokumentacji, a personel medyczny powinien się z nim zapoznać oraz omówić  z Tobą szczegóły. Jest to Twoje prawo więc dlaczego z niego nie skorzystać skoro dzięki temu będziesz bardziej doinformowana. Osoba sprawująca opiekę przedporodową powinna przekazać ciężarnej kopię planu opieki przedporodowej. 
 POWIAT ŚWIECKI - Punkt nr 1 AKTUALNOŚCI - 2018-06-07 11:00:00

Co ustalić przed wysłaniem pozwu o rozwód?


1. Orzekanie o winie. 

W pozwie powinniśmy się określić, żądamy rozwodu z orzeczeniem o winie żony/ męża czy też pragniemy rozstać się bez orzekania o winie. Jest to dosyć kluczowa kwestia sprawy. Sąd nie jest związany oczywiście Naszym żądaniem lecz to co przeczyta Nasz małżonek, gdy już otrzyma pozew, determinuje dalszy przebieg rozwodu. Z Naszego doświadczenia wynika, iż druga strona często nie jest przygotowana emocjonalnie na zarzuty swojej drugiej połówki.
Z reguły dowiaduje się nowych rzeczy na swój temat, prawdziwych bądź nie, co przyczynia się do jej samopoczucia podczas całej sprawy. Jeżeli uważasz, że małżonek naruszył jakikolwiek obowiązek małżeński, złóż pozew o rozwód
z orzeczeniem o winie lecz przygotuj się na udowodnienie swojej tezy w Sądzie.   [1] [2] [3] [4] [5]     >  >>

Licznik odwiedzin: 361 146