W dniu 8 listopada 2021r. odbyły się warsztaty z zakresu edukacji prawnej dla klas 7 Szkoły Podstawowej Nr 3 im. dra. J. Ostaszewskiego w Mławie, które przeprowadziła doradca obywatelski Marzena Mysiakowska.

W dniu 29 października 2021r. radca prawny/doradca obywatelski Marta Konieczna po raz kolejny przeprowadziła spotkanie z seniorami Dzinnego Domu Seniora+ w Mławie.

Kwestie, które zostały poruszone dotyczyły zagadnień spadkowania ustawowego i testamentowego. 

Omówiono podobieństwa i różnice tych dwóch kwestii. Dzięki temu, świadomość seniorów co do rozporządzania swoim majątkiem pogłębiła się o nowe informacje.

Dnia 19 października 2021r. odbyły się warsztaty edukacyjne o tematyce prawniczej dla uczniów Szkoły Podstawowej w Łomi. Warsztaty przeprowadził radca prawny/doradca obywatelski Remigiusz Sawicki.

W dniu 11 października 2021r. odbyły się warsztaty z zakresu edukacju prawnej dla uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Szreńsku. Warsztaty przeprowadził radca prawny/doradca obywatelski Remigiusz Sawicki.

Założeniem leżącym u podstaw stworzenia systemu nieodpłatnej pomocy prawnej było uruchomienie mechanizmu pomocy prawnej  osobom, które  nie są w stanie ponieść  kosztów  takiej pomocy w prywatnych  kancelariach radców prawnych  czy adwokatów.

Zgodnie z art. 31 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (dalej: k.r.o.), z chwilą zawarcia małżeństwa z mocy ustawy powstaje między małżonkami wspólność majątkowa (ustawowa). Wspólność majątkowa obejmuje przedmioty nabyte w czasie jej trwania przez obydwoje małżonków lub przez jednego nich.

Wysokość ustalonych przez sąd w wyroku lub na mocy ugody alimentów może ulec zmianie. Trzeba pamiętać, że zgodnie z art. 135 § 1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (dalej krio): Zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego – sąd orzekając o alimentach bierze  pod uwagę te dwie kwestie łącznie.

W dniu 21 maja 2021r. odbyły się warsztaty edukacyjne z zakresu prawa z uczestnikami Dziennego Domu Senior + w Mławie.

Warsztaty przeprowadziła radca prawny, doradca obywatelski Marta Konieczna.

Z dniem 17 maja 2021 r wznawia się bezpośrednią obsługę klientów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Powiecie  Mławskim. Rejestracja do punktów odbywa się pod numerem telefonu 23 655 29 03 czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 lub przez e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź poprzez internet na stronie Starostwa Powiatowego w Mławie: www.powiatmlawski.pl w zakładce "zapisy na bezpłatne usługi"